Anasayfa / Teknoloji / 5G’ye sahip olacak bilgisayarlar belli oldu

5G’ye sahip olacak bilgisayarlar belli oldu

Intel, 2019’de dizüstü bilgisayarlara 5G modemler getireceğini duyurdu. Intel bu donanımları ilk başta bilgisayar üreticilerine sunulacak.

 

 5G teknolojisi, neredeyse her ülkede teknoloji severler tarafından konuşulan bir konu haline geldi.Telefonlarımız, saatlerimiz, evlerimiz ve otomobillerimiz, kopmayan, hızlı bir bağlantıya ihtiyaç duymuyor değiliz. Tüm bu cihazların ihtiyaç duyduğu bant genişliğini sunmak içinse yepyeni bir kablosuz ağ doğuyor: 5G

Akıllı telefonlarda görmeyi beklediğimiz 5G teknolojisi, ‘Always Connected’ projesi kapsamında PC’lere de gelecek.

Intel, 2019’da dizüstü bilgisayarlara 5G modemler getireceğini duyurdu. Intel bu donanımları ilk başta Dell, HP, Lenovo, Microsoft gibi dizüstü bilgisayar üreticilerine sunacak.

5G İLE HAYATIMIZDA NELER DEĞİŞECEK?

Kablosuz ağların geleceği 5G’den geçiyor. Peki 5G nedir ve hayatımızı nasıl kolaylaştıracak?

5G ile Ultra HD çözünürlüğündeki videoları indirmek ve karşıya yüklemek, daha hızlı olacak. İnternete bağlı binlerce cihaz hayali de 5G ile birlikte gerçek olabilecek.

5G ile internetten yüksek çözünürlüklü videoları resimleri indirmemiz, yüklememiz ve izlememiz 4G’ye göre çok daha hızlı olacak. 5G saniyede 10gb indirme kapasitesinde olacaktır.

Maksimum hıza ulaşmasında binalar, duvarlar ve buna benzer  faktörlerden olumsuz etkilenecektir. Ancak buna rağmen 4G’den çok daha hızlı olacak.

  Dev konsorsiyumlar, 5G için dünya çapında standartlar oluşturmak üzere çalışıyorlar.

Bu standartların çoğu henüz kesinleşmemiş de olsa, uzmanlar 5G’nin geriye yönelik uyumluluk (4G ve 3G ile) sunacağını düşünüyorlar.

Yeni süper ağ bağlantısı 5G 4G’den en az 10kat daha hızlı olacak. 5G, 4G’ye kıyasla daha yüksek radyo frekanslarını kullanıyor.

Bu yüksek frekansların kullanılmasının sebebi, çoğunlukla şu an boş olmaları ve verileri daha hızlı taşıyabilmeleri.

5G NEDİR?

5G NEDİR?

5G’nin içindeki “G” harfi, “generation” (yeni nesil) anlamını taşıyor. Kısacası akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda, yüksek hızlı ve güvenilir bağlantı imkanı sağlayan yeni nesil mobil İnternet bağlantısıdır.

5G Ülkemizde kısa sürede gelmesini diliyor ve heyecanla bekliyoruz ☺

Sizin 5G ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarınızı bekliyoruz. ✍

Bu Yazıyı Okumalısın

link ile ödeme alma

Link ile Ödeme Alma

Sanal POS ihtiyacı olmadan işletmenizin ödeme işlemlerini tamamlamanıza yarayan link ile ödeme alma uygulaması, zamandan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.