Anasayfa / Teknoloji / Uber Taksi nedir? | Uber Nedir, Nasıl kullanılır?

Uber Taksi nedir? | Uber Nedir, Nasıl kullanılır?

Uber, bir akıllı telefon uygulamasıdır. Özel şoförlü araç – taksi kiralama servisidir.

Nereye gidileceği ilk etapta sisteme yazıldığı için şoföre nereye gideceğinizi tarif etmekle uğraşmaya gerek kalmıyor. Ulaşım hizmeti kredi kartı ile ödeme imkanı sağladığı için nakit para bulundurma ortadan kalkmış oluyor.Uber, Dünyada İstanbul ile birlikte 135 Ülkede hizmet vermektedir.

Uber, kullanımı son derece pratik aşamalardan oluşan bir uygulamadır.  İlk olarak Uber uygulamasını akıllı telefonumuzun online mağazına (Apple Store – Google Play) girerek aratın ve indirin.

Kurulum adımlarını takip ederek kolayca yükleme yapabilirsiniz.

Uber nedir? Uber yasal mı?
Uber uygulaması Türkiye’de yaşanan gerek saldırı olayları gerekse sistemin vergi ödemesi yapmadığından dolayı bunun da haksız kazanç olduğu dile getiriliyor.
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, taksicilerin bu uygulamadan rahatsız olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Taksiciler plaka alıp vergi ödüyor. Uber uygulamasının hesapları Hollanda bankalarıyla çalıştığı için hiçbir şekilde vergi ödenmiyor.”
Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm dünyanın kullandığı Uber uygulamasına karşı harekete geçti. 81 ile Uber şoförlerine ve yolcularına para cezası kesilmesi talimatı gönderildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Uber’le ilgili tüm illere talimat göndererek “korsan taşımacılık” yapmak suçundan ceza kesilmesini istedi.

Uber ilgili düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarınızı bekliyoruz. ✍Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

BruteForce Saldırılarından Nasıl Korunabiliriz?

BruteForce sözünün anlamı kaba kuvvet anlamına gelmektedir ve hack dilinde de anlamı herhangi bir web …

Bir yorum

  1. uber değil. alantransfer.com u tercih edin. biraz lüx ama değer. havaalanı ulaşım ve transfer hizmetlerinde yasal hizmet veriyorlar. risk almaya gerek yok. alantransfer firmasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.