Anasayfa / Teknoloji / Facebook’un “Mutluluk Formülü”

Facebook’un “Mutluluk Formülü”

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, çalışanlarını mutlu etmek için neler yaptığını açıkladı.

Bir şirket için müşterilerini, eğer bir sosyal ağ ise kullanıcılarını memnun etmekten daha önemli bir şey varsa o da çalışanlarını mutlu etmek olmalı. Çünkü mutlu bir çalışan demek daha kaliteli işlerin üretilmesi, daha özverili bir çalışma ortamı demek. Binlerce çalışanı olan ve o çalışanların emekleriyle milyonlarca kullanıcıya ulaşan Facebook, elemanlarını nasıl mutlu ettiğinin sırlarını paylaştı.

Şirket kazançları belirlerken eşitsizliklerin ortadan kaldırılması için üstün bir çaba gösteriyor. İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Janelle Gale, çalışanlara ödenecek maaş ve pirimlerin pazarlık usulü değil, kişinin iş alanı, tecrübesi ve konumuna göre belirlendiğini söyledi.

Yeni bir eleman alırken de maaş konusundaki hassasiyetini koruyor. Öncelikle yeni elemanın eski işindeki maaşı baz alınıyor. Eğer Facebook’un verdiği ücret daha düşük kalırsa prim paketleriyle bu ücret arttırılmış oluyor. Şirket aynı zamanda kadın ve erkeklerin gelirleri arasında uçurum oluşmaması için de çaba sarf ediyor.

Aslında tüm bunları yaparken amaç mutlu çalışanlar elde etmek. Zaten “mutluluk formülü” adının verilme nedeni de bu. Çünkü iyi bir patron her zaman için maddi ve manevi doyurduğu elemanından daha verimli işler alacağını bilir. Peki siz Facebook’ta çalışmak ister miydiniz?

Yorumlarınızı bekliyoruz. ✍
Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

Windows-ucuz-dijital-lisans

Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız için uygun bir işletim sistemi araştırırken Windows işletim sistemleri ile karşılaşmanız oldukça normaldir. Windows …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.