Anasayfa / Gündem / Regl Döneminde Nasıl Rahat Uyunur?

Regl Döneminde Nasıl Rahat Uyunur?

Regl Döneminde Nasıl Rahat Uyunur?

Kadınların regl dönemleri şiddetli bir şekilde geçebiliyor. Bu dönemlerde çok halsiz hissetme gibi durumlar olabiliyor. Hiçbir şeye el sürmemek, enerjinin düşük olması gibi sorunlar yaşanabiliyor.
Bu sebepten dolayı özel günleriniz gelip çattığında ped seçiminizi doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Kadınların en çok sorguladığı konulardan birisi de regl döneminde nasıl rahat uyunur sorusuna cevap bulmak olduğunu söylemek gerekir.
Eğer ki konforlu ve rahat edebileceğiniz bir ped kullanırsanız o zaman uykunuzu daha kaliteli şekilde alabilirsiniz. Ergenlik döneminden itibaren kadınlarda görülen regl, belirli günlerde sancılı şekilde gün yüzüne çıkıyor.
Kimi kadınlarda daha az sancı olurken kimisi de bu ağrılara dayanamayacak noktalara kadar gelebiliyor. Kiminde ise çok kanama gibi
sorunlar meydana gelebiliyor. Halsiz kaldığınız içinde doğal olarak bu dönemde daha fazla uykuya ihtiyaç duyacaksınız.

Regl Döneminde Ped Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların regl dönemlerinde ped seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar sağlığınızın korunması adına son derece önemlidir. Bu yüzden ped seçimi sırasında daha çok pamuksu özelliğe sahip olan ve doğal malzemelerden seçili pedlerin
olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
Aynı zamanda kullanılacak pedlerinde koruyucu özelliği mutlaka olması gerekmektedir. Pedlerin aynı zamanda üst yüzeyinin daha
pamuksu özelliğe sahipken yan kanatlarınında ipeksi olmasına dikkat edilmelidir.
Bu sayede cildinize hak etmiş olduğu hem rahatlık hem de yumuşaklığı verme şansına sahip olursunuz. Ayrıca genital bölgede olabilecek pişik sorunları da önlenmiş olur.
Çünkü yapılacak yanlış ped seçimleri doğal olarak genital bölgede pişik gibi sorunları ortaya çıkarabiliyor.
Daha rahat bir uyku çekmek için ise mutlaka pedinizin sızıntıları önleyen yapısı olmalıdır. Çünkü ped kenarlarından sızıntılar oluştuğunda uykunuzu bölebilecek ve sizi rahatsız edecektir.
Bu yüzden dolayı kadınlarında ped kullanırken mutlaka kanatlı ürünleri kullanmaya çalışması gerekir.

Regl Yoğunluğuna Göre Seçim Yapılmalı

Regl yoğunluğuna bağlı olarak ped seçimlerini yapabilirsiniz. Eğer ki kanamanız çok fazlaysa o zaman kanamanın yoğunluğu için iyi gelecek pedleri tercih edebilirsiniz.
Normal yoğunluktan olan kanamalarda ise daha çok kanatlı normal ürünlerin seçilmesi gerekir.
Nomalden daha fazla bir şekilde bir kanama varsa da o zaman uykusunun çabuk bölünmemesi adına kanatlı uzun gece olanlarının tercih edilmesi gerekir.

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

Deprem Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Deprem Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir? Depremler, dünyanın her yerinde meydana gelebilen doğal afetlerdir. Bir deprem …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.