Anasayfa / Erkek Bakımı / Gözaltı Morluk ve Şişlik Nasıl Geçer?

Gözaltı Morluk ve Şişlik Nasıl Geçer?

Gözaltı Morluk ve Şişlik Nasıl Geçer?

Yaşın 30 ve sonrasına dayanmasıyla birlikte göz çevresinde morarma ve şişlik meydana gelebilir. Bu yüzden dolayı 30 yaşına geldiğiniz zaman mutlaka göz çevresine gerekli bakımın yapılması sağlanmalıdır.
Sadece bununla yetinmeyip aynı zamanda beslenmeye de mümkün olduğunca dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü sağlıklı bir beslenme hem göz çevreniz için olsun hem de vücudunuz için büyük bir önem arz edecektir.
Genelde en sık şekilde yapılan hatalar arasında uzun süre ekran başında kalmak olduğunu söylemek gerekir.
Bu durum özellikle göz çevresine olumsuz şekilde yansıdığı bilinmelidir. Yorgun olan göz çevresini yeniden canlanmak aslında sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Yapmanız gereken en doğru hareketlerden birisi de gün içerisinde ara sıra gözünüzü dinlendirmektir.
Göz çevrenizde ortaya çıkan siyah halkaların neden olduğuna bakıldığı zaman fazla tuz tüketmekten kaynaklı olduğu görülüyor. Bu yüzden 30 yaş sonrasında tuzu daha da azaltmanız gerekecektir. Çünkü tuz, çok yararlı bir şey olmadığından dolayı doğal olarak fazla alımdan da mümkün mertebe uzak durulması gerekecektir.

Gözünüzü Dinlendirin

Haddinden fazla yorgun olan gözlerde şişlik daha çabuk ortaya çıkabiliyor. Böyle durumlarda gözünüz dinlenmek istiyor. Eğer siz sürekli olarak ekrana bakar ve gözünüzü yormaya devam ederseniz şişliğin önüne geçilmesi oldukça zor olabilir. Bu sebepten dolayı ister kadın olsun ister erkek olsun hemen herkesin mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir.

Soğuk Kompres Uygulanmalı

Göz altı şişliklerine son derece iyi gelecek uygulamalardan birisi olarak soğuk kompres olduğunu söylemek mümkündür. Genişlemiş kan damarlarını daraltmaya ve şişliği azaltmaya son derece katkı sağlar. Aynı zamanda göz altında belirgin şekilde olan siyah halkları, bu yola başvurarak daha belirginliği azaltıcı hale dönüştürmeye başlayabilirsiniz.
Yaklaşık 20 dakika boyunca göze uygulanmalıdır.

Uyku Süresini Arttırın

Uyku süresini mutlaka arttırmanız gerekiyor. Çünkü normalden daha az uyku uyumak göz çevresinin yorulmasına sebebiyet verir. Bu durumda ister istemez hem şişme hem de morarma gibi istenmeyen etkilerle karşı karşıya kalmanıza zemin hazırlamaya başlamış
olacaktır.
Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer önemli faktörlerden birisi de az uyku uyumak doğal olarak cildin solgun bir hal içerisinde olmasına zemin hazırlayacaktır.

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

Tatlı Badem Yağı Faydaları

Tatlı Badem Yağı Faydaları

Badem Yağının Saç ve Cilde Faydaları Mucizevi yağlardan biri olarak bilinen badem yağının hem saça …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.