Anasayfa / Nasıl Yapılır? / Bilgisayarın Başlangıçta Donma Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarın Başlangıçta Donma Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarlar her zaman çeşitli problemler oluşturabilen ve sürekli olarak da bizlere sorunlar oluşturacak olan aslında akıllı sandığımız ve bir o kadar da akılsız olan makinelerdir.

Yine bilgisayarlar bizlere genellikle çeşitli problemler oluştururlar ve bu problemlerin başlarında internete bağlanamamanız, bilgisayarın sürekli olarak kasıyor olması, açılışta donması, açılışta yeniden başlaması ve ses gelmemesi, görüntü gelmemesi gibi daha birçok problemi beraberinde getirebiliyorlar.

Bu gibi sorunlar ile uğraşmak yerine direkt olarak bir teknik servise vermeyi tercih ediyorsanız boşu boşuna en az 30 TL paranız gitti. Çünkü aslında bu sorunların çözümleri çok zor değil. Ayrıca bu sorunları ileri dönemlerde zaten defalarca yaşayacaksınız. Şimdiden teknik servise verip eğer öğrenmezseniz ilerde çok zorluklar çekebilirsiniz.

Bilgisayar Neden Donar?

Bilgisayarın başlangıçta donması, açılmaması veya kasması da bugün ele alacağımız konulardan biridir. Bilgisayarınız eğer başlangıçta donuyorsa ilk olarak en son yüklemiş olduğunuz programları incelemelisiniz.

Çünkü bazı yazılımlar bilgisayar başlangıcına kendilerini eklerler bu sayede her bilgisayar açılışında arka planda veya görünür olarak kendilerini gösterirler aslında bu yazılımlara bakarsak en sık yaşadığımız problemlerden biridir bu.

En son yüklediğiniz yazılımların her birini tek tek kaldırmanız yine bu sorunun çözümü için iyi bir adım olacaktır. Bütün yazılımları kaldırdığınız halde eğer ki bilgisayarınız hala donuyorsa ve çeşitli sorunları beraberinde getiriyorsa bilgisayarınızda bir virüs taraması yapmalısınız.

Virüsleri Temizleyin

Combofix yazılımını indirin ve bilgisayarınızı güvenli moda alarak başlangıçta tam bir tarama gerçekleştirin. Sisteminizi tam anlamıyla taradıktan sonra bütün virüsleri tespit ederek silecek ve size bir rapor sunacaktır. Eğer ki herhangi bir virüs tespit edilemezse başka bir soruna yönelelim.

Bilgisayarınızın kasasının kapaklarını açın ve RAM parçasını çıkartın. Bildiğiniz okul silgisi ile bu parçanın pin kısımlarını temizleyin. Temizleme işleminiz bittikten sonra da bu parçayı yerine geri takın. Sonra bilgisayarınızı çalıştırın ve sorunun hala devam edip etmediğine bakın eğer hala devam ediyorsa artık bilgisayarınıza bir format atmanın vakti gelmiş demektir.

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

En Lezzetli ve Pratik Yemek Tarifleri

En Lezzetli ve Pratik Yemek Tarifleri Yemek yapmayı seviyor ama zamanınız sınırlı mı? O halde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.