Anasayfa / Nasıl Yapılır? / iPhone Hafızasını Nasıl Temizlenir?

iPhone Hafızasını Nasıl Temizlenir?

Bu yazıda Apple cihazı olan iPhoneların hafızalarını nasıl temizlersiniz konusuna kısaca değineceğiz. Bu önemli çünkü bildiğiniz üzere iPhonelarda maalesef hafıza kartı kullanılamıyor. Bu nedenle bazılarımıza telefonun dahili hafızası yeterli gelmiyor. Özellikle 16Gb olan modellerde sıkıntı yaşanıyor. Hatta Apple son olarak fotoğraf ve videoların boyutlarını düşürmek için başka bir format kullanmaya başladı. Bu sayede 3Mb civarında olan fotoğraf boyutları 800Kb’a kadar düştü. Peki cihazınızın hafızasını nasıl temizlersiniz?

İhtiyacımız olanlar

  1. iPhone cihaz
  2. Bilgisayar
  3. USB kablo
  4. Bilgisayarda kurulu iTunes programı

Telefonu bilgisayara bağlayarak iTunes açın. iTunes’dan telefonunuzun simgesine tıklayın. Şimdi yedekle diyerek yedekleme alın. Daha sonra yedeklemeyi geri yükle seçeneğine tıklayın ve aldığınız yedeği telefonunuza geri yükleyin. İlk etapta telefonunuzu yedekler, daha sonra geri yüklerken fazlalıkları atar.

 

 

 

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

Pinterest Nedir? Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest hakkında bilmeniz gereken en önemli şey onun sadece bir sosyal medya ağı olmadığıdır. Pinterest, …

Bir yorum

  1. Bu değerli yazınızı çok beğendim hocam. Muhteşem yazılar yazıyorsunuz. Bu güzel yazılarınız için size çok teşekkür ederim YLütfen Sizde Siteme Yorum yapar mısınız ?İSTEDİĞİN RESİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.