Anasayfa / Nasıl Yapılır? / En Sık Yapılan Makyaj Yapma Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Yapma Hataları

Yazının başlığını görünce doğal olarak erkekler sitesinde bu konunun ne işi var diyeceksiniz 🙂

Bayanlar da bizim için kıymetlidir. Onlar içinde faydalı olacak bir içerik girmeyi düşündük.

En Sık Yapılan Makyaj Yapma Hataları

Güzel görüneyim derken yapacağınız yanlış makyaj teknikleri ile kendinizi daha da kötü gösterebilirsiniz. Bu yüzden doğru makyaj tekniğinin nasıl olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Kadınların çoğuna bakıldığı zaman her zaman güzel ve alımlı şekilde görünmek isterler. Bunu başarabilmenin çözüm yollarından birisi de doğru şekilde makyaj yapmaya dikkat edilmelidir. Eğer ki makyajı doğru şekilde yapmazsanız o zaman ister istemez daha gülünç bir hale dönüşmeye başlayacaksınız. Genelde yanlış tonlamalara sahip renk seçenekleri, abartılı teknikler ve yanlış sürme tekniği uygulandığından dolayı ortaya bu tür istenmeyen görüntülerin çıkmasına neden olunuyor.

Topak Topak Kirpikler

Rimel sürme hatasından en kötüsü olarak belki de kirpiklerinizi topak topak hale dönüştürmeniz olacak. Çoğu kadının yapmış olduğu hatalı  rimel sürme tekniği olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan bu yanlış doğal olarak kirpiklerinizin oldukça kötü görünmesine sebebiyet veriyor. Eğer böyle bir durumla karşılaşıyorsanız daha çok bu durum rimelinizin bitmesinden kaynaklı olabiliyor. Bu yüzden daha fazla o rimelinizi kullanmadan yeni bir rimel satın almanız kirpiklerinizi daha etkileyici göstermeye neden olacaktır. Rimel sürerken iki kat şeklinde düzgün ve yavaş bir şekilde sürmeye mutlaka dikkat etmelisiniz.

Fondöten Seçimlerinde Yanlışlık

Fondöten seçimi ne yazık ki en sık yapılan hatalardan biri olarak öne çıkıyor. Rengi kimi zaman ise çok açık ya da koyu olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de mutlaka ten renginize göre fondöten satın almanız olacaktır. Bu sayede istediğiniz kusursuz görüntüyü ortaya çıkarma şansına sahip olursunuz.

Yüzün Tamamında Pudra Kullanmak

Yüzün tamamında pudra kullanılmaması gerekir. Çünkü tüm yüze pudrayı uyguladığınız zaman yüzün kırışıklıkları ve kusurlarını gözler önüne sermeye neden olacaktır.  Burun ve çene bölgenizi dengeli hale getirmek adına bu bölgelere sürülebilir.

Taşırarak Ruj Sürmek

Çoğu kadın daha büyük dudaklara sahip olmak arzusu içerisinde oluyor. Doğal olarak bu durumda ruj sürmesine yansıyor diyebiliriz. Dudakları daha büyük göstermek adına taşırarak ruj sürüyorlar. Yapılan bu yanlış hareket kadının seksi görünmesini değil tam tersine gülünç duruma düşmesine neden oluyor. Mutlaka bu hareketten uzak durmalı ve rujunuzu dudak kenarınızla orantılı bir şekilde sürmeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede göze son derece hoş görünecek ve güzelliğinize güzellik katmaya neden olacaktır.

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

En Lezzetli ve Pratik Yemek Tarifleri

En Lezzetli ve Pratik Yemek Tarifleri Yemek yapmayı seviyor ama zamanınız sınırlı mı? O halde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.