Anasayfa / Giyim / Kravat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kravat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kravat seçimi hakkında bilgi vermeden önce Kravat nedir? Onun hakkında bilgi verelim.

İlk kravat 17. yy’da Fransız Kral 8. Louis tarafından kiralanan Hırvatistanlı askerlerin ceketleri bağlamak için kullandıkları bezi beğenmesiyle ortaya çıkmıştır. Kral çok beğendiği için Hırvatistanlı askerlerin onuruna ismini la kravat koyuyor. Dünyada aslında bir çok kravat çeşidi bulunmaktadır. Papyon var. Papyon da bir kravat çeşididir.

Kravat takar iken kendimize sormamız gereken ilk soru nereye gidiyorum?

Çok resmi bir yere gidiyorsanız, buna göre kravat seçmeniz gerekiyor. Resmi bir yerdeyseniz parlak ve klasik desenli bir kravat seçmeniz gerekiyor. Tam tersi biraz daha rahat davet tarzı yerlerde ise mat ve örgülü kravatlar kullanabilirsiniz.

Diğer bir önemli konu ise vücut oranıdır. Omuzlarımıza bakmamız lazım. Omuzlarımız dar ise geniş kravat takmamız gerekiyor. Vücut oranlarımıza göre seçmemiz gerekiyor her şeyi. Omuzlarınız darsa ve geniş kravat takarsanız bu sizi daha zayıf gösterecektir. Daha da dar gösterecektir. Tam tersi omuzlarınız geniş olduğunda ise daha da geniş gösterecektir.

Başka bir konuda gömlekle nasıl seçerim?

Renk ve Desen uyumuna dikkat edilmelidir. Gömlek ne kadar sade ise kravat o kadar hareketli olabilir. Tam tersi gömlek ne kadar desenli ise kravat o kadar sade olması lazım. Hem gömlek hem kravat desenli olduğu zaman göz karmaşası yaşanacaktır. Nereye bakacaklar gömleğe mi kravata mı 🙂

Son olarak Kravat ve mendil uyumu?

Kravat yada mendil seçiyorsanız mutlaka aynı tonda olması gerekiyor. En azından kravatta içeren bir renk mendilde olması gerekiyor.  Kısacası kravat ve mendil orantılı olması lazım.

Umarım yazdığımız içerik kravat seçiminde faydalı olacaktır. Konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Hakkında erkeklernedio

Bu Yazıyı Okumalısın

Markabul

Ünlü Erkek Giyim Markaları ve Alternatif Kombinler

Erkek giyim markaları kreasyonlarını gitgide genişletiyor. Gömlek, pantolon, kaban, ceket, tişört modelleri derken kombin seçenekleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.